Флюс зуба

Запальний процес в поддесневой і підокісній щелепної області з гнійним утворенням (абсцесом) називається флюсом або периоститом. Його основна причина – запалення зубного кореня. Візуальним ознакою захворювання є розпухла щока (в проблемному місці утворюється «шишка»).

Більшість з нас вважає за краще лікувати флюс на яснах в домашніх умовах, проте періостит є досить серйозним захворюванням, при відсутності або несвоєчасність лікування якого створюється загроза здоров'ю всього організму. У статті ми розповімо про симптоми, причини розвитку періоститу, як вилікувати флюс.
Флюс: симптоми, причини появи
Характерні симптоми флюсу:

  1. набряклість ясен і особи;
  2. біль в області зуба, який став причиною запалення;
  3. збільшення розмірів і ущільнення лімфатичних вузлів в області шиї і голови;
  4. загальне нездужання: слабкість, підвищення температури до 38 градусів, головний біль.

Можна виділити три стадії розвитку періоститу:
  • на першому етапі виникають болі, які турбують при прийомі їжі (через контакт з місцем запалення);
  • ясна опухає, з'являється «шишка», в якій в подальшому накопичується гній;
  • виникає набряк різних частин обличчя (губ, щік, підборіддя), можливе підвищення температури до 38 градусів, біль переходячий в вухо, зорові органи.

Основні причини розвитку флюсу:
  1. запущений карієс;
  2. ускладнення після неякісно проведеного лікування пульпіту;
  3. травми ясен;
  4. переохолодження;
  5. травми щелепи;
  6. флюс після видалення зуба;
  7. ускладнення після грипу або ангіни;
  8. запалення ясенної кишені.
Виділяють наступні види флюсів:
Звичайний
У запальному процесі не беруть участі хвороботворні бактерії, але має місце інфільтрація окістя.

Фіброзний
Хронічна форма флюсу, яка розвивається в результаті впливу на ясенні тканини подразників. Відбувається потовщення окістя.

Гнійний
Розвивається в результаті пошкоджень ясна, через які проникають хвороботворні бактерії. Часто поєднується з гнійним остеомієлітом.

Осифікуючий
Розвивається в результаті тривалого дратівної дії на окістя. Хронічне захворювання.

Серозний
Периостит з менш вираженою симптоматикою, розвивається швидко, але проходить протягом 2-3 днів.

Розповімо докладніше про основні види флюсів.
Гострий серозний періостит. Як ми вже писали вище, запальний процес протікає швидко і проходить протягом декількох днів. Для нього характерний сильний набряк м'яких тканин. Локалізується безпосередньо на ділянці з хворим зубом, який і є основною причиною розвитку флюсу. Ступінь запалення залежить від будови судин в окістя. Причиною розвитку гострої форми серозного флюсу також можуть бути забиті місця, переломи. В цьому випадку периостит називають травматичним або посттравматичним. Найчастіше проходить самостійно, але в деяких випадках здатний стати причиною сильного запалення і розвитку іншого виду флюсу – оссифікуються (фіброзного розростання).

Гострий гнійний періостит. Для цього різновиду флюсу характерні сильні болі, які дуже часто є пульсуючими і поширюються на органи зору, слуху, стають причиною мігрені. З болем борються за допомогою лікарських препаратів і холодних компресів. Не можна гріти місце набряку – це може привести до посилення больового синдрому.

Гнійний флюс протікає з підвищенням температури до 37,5-38 градусів, у хворого з'являється слабкість, загальне нездужання. Необхідно відзначити, що перебіг хвороби залежить від місця локалізації запалення: на нижній щелепі процес протікає складніше.
Локалізація запалення залежить від місця розташування вогнища:

  • Різці верхньої щелепи – запальний процес на верхній губі і здатний поширюватися до носа.
  • Ікла верхньої щелепи і премоляри – запальний процес в окісті.
  • Моляри – запальний процес у верхній частині щік.
  • Премоляри – запалення локалізується в нижній частині щік.

Хронічний періостит. Найбільш рідкісна форма, яка локалізується, як правило, в окістя нижньої щелепи. При хронічному перебігу хвороби присутній місцеве запалення, яке не змінює риси обличчя. Характерними симптомами є набряклість в роті, збільшення окістя, лімфатичних вузлів. Розвиток даного виду периостита – процес тривалий, який займає від 4 до 8 місяців.



©2021 All rights reserved.
Made by Country Studio