Чи можна лікувати зуби при вагітності?

Лікування зубів при вагітності, багатьох хвилює, чи можливі стоматологічні маніпуляції під час того, коли жінка носить дитину. Так, безумовно, бажано провести повну санацію ротової порожнини перед тим, як планувати дитини. Але, по-перше, не всі можна передбачити, а по-друге, проблеми зі здоров'ям у галузі стоматології можуть виникнути і протягом вагітності. Так як організм людини піддається виникненню патологій незалежно від наявності або ж відсутності вагітності.

Тому, майбутнім мамам важливо знати, чи дозволено лікування у зубного лікаря, чого варто уникати і інші моменти. Насправді, дійсно є як заборони на лікування, так і дозволені види маніпуляція. Це залежить як від термінів вагітності, так і від того, що необхідно зробити. Що відносно ризиків, то іноді слід розставляти пріоритети, так як ризики під час лікування можуть бути нижче, ніж це лікування не провести. Тому стоматолог при вагітності повинен обов'язково проводити планові огляди, щоб переконатися, що здоров'ю жінки і плоду нічого не загрожує.
Коли можна проводити стоматологічне лікування у вагітних?

Стоматологія для вагітних може бути виділена в окрему сферу, так як тут є свої особливості. Для початку варто розібратися з термінами, під час яких лікування зубів при вагітності заборонено або ж дозволено. Вагітність ділиться на три основних періоду – триместри. У першому триместрі відбувається формування внутрішніх органів плоду, тому від лікування варто утриматися. Що відносно третього триместру, серйозних втручань стоматолога слід уникати, це може привести до загрози народження дитини передчасно.

Кращим варіантом для проведення стоматологічного лікування прийнято вважати другий триместр . З тринадцятої і до двадцять сьомого тижня – найбільш підходящий термін для лікування зубів і ротової порожнини.

Тому, якщо є можливість, то краще почекати до цього терміну.У будь-якому випадку, є ряд процедур, які протипоказані в будь-який термін:
  • Відбілювання зубів будь-якими типами систем.
  • Протезування слід відкласти на час вагітності.
  • За можливості варто відмовитися від хірургічних втручань , особливо видалення зубів. Слід робити такі стоматологічні процедури вже в післяпологовий період, щоб не нашкодити пацієнтці і її дитині.
  • Рентген і анестезія під час вагітності.
Рентген при вагітності , якщо є можливість, варто виключити, щоб зайвий раз не опромінювати майбутню маму. Але, в тому випадку, коли потрібно в негайному порядку виключити або діагностувати будь-які стоматологічні патології, то не слід відмовлятися від рентгена. Тим більше, що сучасне обладнання має мінімальною шкодою для здоров'я. Особливо, якщо робити рентген з невеликою дозою радіації. Важливо, що при такій діагностиці слід закривати спеціальним захистом, як грудну клітку, так і живіт, щоб не нашкодити малюкові.
Багато вагітних жінок бояться лікувати зуби через анестезії. Але, сучасна фармацевтика давно розробила анестетики, які надають потребується знеболюючий ефект і при цьому не завдають шкоди плоду . Це знеболюючі медикаменти зі змістом артикаїну. Але, категорично заборонено використання анестетиків з адреналіном . Лікування зубів при вагітності не слід проводити, так як не вилікувана інфекція може завдати більше шкоди, ніж лікування

©2021 All rights reserved.
Made by Country Studio